Amikor először találkoztam azzal a kifejezéssel, hogy slow masszázs, elcsodálkoztam. Mégis mit takar ez? Lassabban masszíroznak, mint máshol? Természetesen nem, ez inkább az emberi hozzáállásban jelent mást. Jártam már olyan masszázson, ahol futószalagon követték egymást az emberek és nem tudtam igazán átadni magam az érzésnek, sőt végig olyan benyomásom volt, ami azt mondatta magamban, hogy most “játsszunk olyat, hogy megmasszíroznak és rendkívül jól esett”. Aztán már rohantam is a dolgomra, a masszőrnél pedig jött a következő vendég a váróból.
A slow masszázs teljesen más, és nagyon örülök annak, hogy a Natura masszázson keresztül megismerkedhettem vele.
“A slow masszázs számomra azt jelenti, hogy “lassabban” dolgozom. Hat éves lesz idén a Natura masszázs, és ezen időszak alatt kialakult már egy vendégkör, ami azt jelenti, hogy heti hat nap is lehetne dolgozni, én viszont úgy döntöttem nem fogom már ezt tenni. Nem szeretném futószalagon vállalni a vendégeimet, hiszen ők is és én is többet érdemlünk ennél. Ezért jelenleg heti 2-3 napnál nem dolgozom többet. A slow masszázsban én is jól érzem magam, nem sietek, nem kapkodom, nem hajtom magam a végletekig, figyelek magamra, a vendégemre és a kettőnk közötti különleges kapcsolatra is.” – mesélte Molnár Bettina.
Amikor megérkeztem a gellérthegyi picike lakásba, ami Bettina munkahelye, akkor azonnal magával ragadott a hely atmoszférája. Rendkívüli nyugalom, barátságos légkör és nagyon intim tér fogadott. Ehhez hozzá kellett szoknom, úgyhogy kaptam is gyorsan egy teát és beszélgetni kezdtünk. Éreztem, ahogy szép lassan kizárom a mindennapi rohanást, a munkával járó stresszt, az anyaság diktálta felgyorsult tempót és belemerülök a masszázshoz használt olajok illatába és a lágy zenébe.

De miért dönt úgy valaki, hogy maga mögött hagyja az addigi munkáját és lassabb tempóra vált? “Megfogalmazódott bennem az igény a változásra, változtatásra, mert nem éreztem már jól magam a saját vállalkozásomban, így nem maradt erőm azt a szolgáltatást nyújtani, amit szerettem volna. Nagyon sokat dolgoztam, és ez fizikálisan és mentálisan is elkezdett kiégetni. Ekkor kezdtem el coachingra járni, ami segített abban, hogy megtaláljam a középpontomat, hogy visszahívjam azokat az érzéseket, ami miatt elkezdtem masszírozni. Elkezdtem meghúzni a határaimat és úgy döntöttem nem vállalok sok vendéget, nem szalagon végzem a munkám, nem fogok lelketlenül dolgozni. Az a célom, hogy olyan szolgáltatást tudjak nyújtani, ami maximálisan a vendégről szól, hogy legyen tere a kapcsolódásnak, hogy legyen idő a bizalom kiépítésére.”
A 90 perces masszázs gondolata először rémisztően hatott rám, mert rengeteg időnek tűnt. Teljesen őszintén bevallom, ha Bettina nem javasolja határozottan ezt az időtartamot, akkor én rávágtam volna, hogy elég lesz egy óra is a “drága időmből”, de utólag tudom, hogy hiba lett volna… Bettina igazi úttörőnek számít itthon a slow szolgáltatással, és mind emberként, mint vendégként megértem, hogy miért döntött így. Munkája során először megismeri a vendéget, az életmódját, életritmusát és az eddigi masszázs-élményeit. Felméri, hogy mire van szüksége és megfelelő kezelést ajánl, majd kiválasztja a hidegen sajtolt olajok közül a kezeléshez illőt. Én egy lávaköves masszázst kaptam, különösen koncentrálva a hátamra, vállamra és a kezeimre. Miért? Az ülőmunka leginkább ezekre a területekre hat ki.
Szerintem a masszázsnak van egy olyan kicsengése, ami szerint ez egy luxus dolog, pedig megéri havonta, kéthavonta ennyit áldozni magunkra, főleg ha valaki, hozzám hasonlóan, ülőmunkát végez. A masszázs végére nem csak testileg éreztem magam rugalmasabbnak, hanem lelkileg is feltöltődtem. “Az egészségügyi hatásai mellett, mint például az izomfeszültségek csökkenése, letapadások oldása, vér és nyirokkeringés serkentése, lelki hatásai is zseniálisak. Annyira felgyorsult körülöttünk a világ, annyi inger ér minket, hogy egy óra relaxálásra, csendre és figyelemre nagy szükségünk van.” – magyarázta Bettina.

Nekem ez a masszázs jelentette a szabadidőm eltöltését, de vajon mit csinál egy slow masszőr a szabadidejében? 🙂 “Sokat hímzek, létrehoztam egy kis szerelem márkát Rezeda – Slow embroidery néven, amit szintén igyekszem slow szemlélettel működtetni. Túrázom, rengeteget olvasok és van egy három hónapos törpetacskónk, aki jelenleg minden szabadidőmmel rendelkezik :)”
A Natura masszázsnál tett látogatásom biztosan nem egyszeri alkalom volt, éppen ezért őszintén ajánlom mindenkinek ezt a fajta figyelmes masszázst, aki lassulásra és feltöltődésre vágyik!