Bár én már nem tudom hordozni Dávidot, mégis nagyon izgatott lettem, amikor meghívást kaptam a Natte hordozós kabátok bemutatójára.
Hűvösebb időben igazi kihívás volt számomra a hordozás, ugyanis csinos hordozós kabátot egyáltalán nem találtam, így maradt a rendes kabátom. Ismerős a szituáció, amikor bemész egy boltba a rád rögzített babával, róla még csak-csak lekapod a sapkát meg ilyesmi, de mire sorra kerülsz, rólad már szakad a víz?
A Natte márkát Sáreczky-Urbán Aliz álmodta meg, aki egy nagyon barátságos, szűk körű összejövetelen mutatta be a kismama és hordozós kabátokat, illetve a derékra rögzíthető táskákat és picike babasapkákat. A finom falatokat ő készítette, míg a teát a Bazsalikomos kert hozta.
Amíg a gyerekek játszottak, addig Aliz részletesen megmutatta, hogy mitől olyan különlegesek és ötletesek ezek a kabátok és mi is felpróbálhattuk őket. Azt hiszem, az elég jó jel, hogy bár se kismama nem vagyok, se nem hordozom már Dávidot, de mégis azt éreztem, hogy ez nekem kell, mert annyira jó szabásuk és finom anyaguk van. A visszafogott színek nekem nagyon bejönnek, ezekben bárki elegánsnak és nőiesnek érezheti magát. Még akkor is, ha éppen egy gyerekkel a hátán rohan valahova 🙂
A kismama alapkabátban van hely a növekvő pocaknak, ugyanakkor a szülés után sem kell megszabadulni tőle, mert ekkor is egy csinos ruhadarab marad. A hordozós kabátok már jóval rafináltabbak, lényegében két réteg öltözetet jelentenek. Az alapkabátra kerül a gyerek a hordozóval és erre lehet felhúzni az ujjatlan kabátot, ami aztán az időjárásnak megfelelően melegen tartja a mamát és a babát. Tavasszal természetesen elég csak ez az ujjatlan kabát.
A bőrből készült táskák többfunkciósak, körbe lehet tekerni a derék körül akár egy övtáska, ugyanakkor ha kiengedjük a pántot, akkor keresztbe is átvethetjük a vállunknál.
A bonnet típusú babasapkák gyapjúfonalból készülnek, nagyon puha és meleg. Imádom ezt a cuki, klasszikus stílust!
A bemutató után Alizzal beszélgettem a friss márkáról.
Mesélj magadról, mit csináltál a Natte megszületése előtt?
Mennyire messziről induljak? 🙂 Közgazdászként végeztem, és pályakezdőként egy multinacionális céghez kerültem. Az ott töltött idő utolsó éveiben elvégeztem a KREA Lakberendezési szakát – ott éreztem először, hogy egy iskolát lehet élvezni is. A multinacionális lét már eléggé fojtogatott, végül a (most már) férjem “megszánt” és alkalmazásba vett építőipari vállalkozásuknál és az akkor alakult csempeboltot vezettem a kisfiam születéséig. Ez olyan volt nekem, mint az első gyerekem, amit szinte a nulláról építettem fel és növesztettem. Tele volt sok-sok kihívással és kreatív feladattal.
Hogyan jött ezek után az ötlet, hogy hordozós kabátokat fogsz tervezni?
A kisfiamat a születésétől kezdve aktívan hordozom – 2,5 éves korára való tekintettel már kevésbé aktívan :-). A második telünkön jött az igazi felismerés, hogy szükségem lenne egy hordozós kabátra, nem is értem, hogy előtte, hogy nem ismertem fel a szükségességét, sok feszült pillanattól megmentettem volna magunkat. Amikor elkezdtem keresni, konkrét elképzelésem volt, milyet szeretnék, mind funkcióban, mint megjelenésben, de azzal szembesültem, hogy nem találok, még külföldön sem. Ilyenkor elkezd gondolkozni az ember, hogy akkor most velem van a baj, hogy tényleg ennyire különleges igényem lenne, de arra jutottam, hogy nem, és, hogy ez sokkal inkább egy piaci rés. Így kb. másfél évvel ezelőtt elkezdtem az első lépéseket, az arculat kialakítása, a megfelelő emberek megtalálása… Felmértem, hogy én mire vagyok képes, hogy mit szeretnék és tudtam, ahhoz, hogy egy profi termék kerüljön a piacra, profi segítségre van szükségem, így az egyes szakterületekre (arculat, modellek tervezése, honlaptervezés, kivitelezés) szakembereket vontam be.
Ha valaki érdeklődik a kabátok iránt, akkor hol tudja majd személyesen felpróbálni?
Nagyon friss még a márka, így saját üzlettel nem rendelkezünk. A webshopunkból lehet megrendelni a termékeket, de tudom mennyire fontos megfogni, megpróbálni őket, ezért igyekszem majd különböző platformokat találni erre. Így került például megrendezésre az első lakásvásárunk a Bazsalikomos kerttel, március 31-én jelen leszek az Újbudai Hordozós Klub húsvéti vásárán a Montázs Központban. Ezek egyelőre a rövid távú tervek és lehetőségek.
Tudom, hogy sokakban felvetődött, hogy itt a tavasz, nem túl melegek ezek a kabátok?
Igen, részben jogos a felvetés. Ez alapvetően egy téli kollekció – csak a kezdeti nehézségek rögös útvesztői miatt kicsit későn került a piacra. Most jön a DE :-), ugyanis egy olyan öltözetet szerettünk volna létrehozni, ami sok-sok lehetőséget nyújt az anyukáknak, kismamáknak. A kabátjaink két részből állnak, az alsó bélelt, hosszú ujjú kiskabáttal téli viselet; anélkül, az ujjatlan béleletlen gyapjú kabát önmagában viszont hordható tavasszal és ősszel is, mint egy kardigán, mind babával, pocakkal vagy anélkül. A titok tehát ebben rejlik, hogy különböző életszakaszokban, különböző időjárási körülmények között is viselhető, egy igazi örök darab egy Nő ruhatárában.
Mik a jövőbeli terveid a márkával?
Hú, nagyon sok van, csak győzzem megvalósítani 🙂 Az elsődleges cél és terv most a márka megismertetése és a célcsoportunk megtalálása. Nyilvánvalóan a hordozós és kismama kabátok szezonális termékek, így a nagyobb kollekciókkal ősszel-télen fogunk megjelenni, de a köztes időszakban is szeretnék mindig valami aprósággal, kiegészítővel előrukkolni. Szóval érdemes figyelni a márka fejlődését és útját.
(A csodás fotókat a Just stay natural készítette.)