Elegem van az állandó bölcsis betegségekből, legyen már tavasz! 🙂 Addig viszont, amíg ez így lesz, igyekszem felerősíteni a szervezetünket, például ezekkel az energiagolyókkal. Dáviddal közösen készítettük el, nagyjából 10 perc alatt megvoltak. Segített kibontani a pisztáciákat, ő nyomta a gombot a mixeren, aztán a masszából kis golyókat gyúrtunk (ő inkább nudlikat). Hamar bevágtunk 3-4 golyót, ami nagyon laktató, ezért a többi masszát eltettem a hűtőbe.
Rendhagyó recept következik, mert nem tudok pontos mértékeket mondani, valahogy érzésre készítettük az egészet. De az a jó, hogy készítés közben bármikor lehet változtatni az arányokon.
HOZZÁVALÓK:
- pisztácia
- kesudió vagy mandula
- aszalt vörösáfonya
- datolya
- kakaópor vagy karobpor
- mandulaolaj
ELKÉSZÍTÉS:
A pisztáciát, a kesudiót és a vörösáfonyát beledobtuk a turmixba és felaprítottuk. 5-6 szem datolyát vízbe áztattam nagyjából 10 percre, mert így megpuhul, sőt leszedhető a keményebb héj nagy része. Ez is ment a mixerbe, 2-3 kanál kakaóporral együtt, majd amikor már összekevertem, egy kis mandulaolajjal meglocsoltam és még egy párat forgattam rajta a mixerben.
Ezután leültünk a kis asztalhoz és golyókat gyúrtunk a masszából. Bár gyorsan fogyott, mert nagyon finom, mindet nem tudtuk megenni, ezért a maradék ment a hűtőbe és holnapra marad. Próbáljátok ki! 🙂