Sok házi készítésű dologgal kísérletezek itthon mostanában. Instagramon láthatjátok, hogy rendszeresen készítek magamnak különböző természetes bőrápolót, hajápolót, tisztítószereket vagy olyan ételt, italt, amit korábban a boltban készen vásároltam meg. Nem csak azért csinálom ezt, mert biztonságosabb és hulladékmentesebb megoldás, hanem azért is, mert nagyon szórakoztat. Tényleg jó tanulni valami újat, megismerni valamit, amiről eddig nem tudtam és rádöbbenni arra, hogy mennyire egyszerűen meg tudom csinálni.
Ugyanakkor ne gondoljátok azt, hogy azért, mert nemrég például készítettem magamnak rizstejet, az rögtön azt jelenti, hogy mostantól kezdve soha nem fogom leemelni a boltok polcairól a dobozos növényi tejet. Az elmúlt héten Dávid beteg volt, tehát felborult a napi rutinom és sajnos semmi olyanra nem volt időm, amire szerettem volna figyelmet fordítani, többek között növényi tejet sem tudtam készíteni. Az élet zajlik, én pedig rohantam a boltba gyors bevásárlásokra…
Azonban vannak olyan dolgok, amik már rutinszerűen mennek és meg sem fordul a fejemben, hogy pénzt költsek rá egy boltban. Mik ezek?
1. Száraz sampon
Amióta gyerekem van, nagy rajongója vagyok a száraz samponoknak, mert ezzel 3-4 napot is képes vagyok megúszni hajmosás nélkül, miután már szükségesnek érezném. Tipikusan egy olyan dolog ez, aminél korábban bele sem gondoltam abba, hogyan működik, csak levettem a drogéria polcáról és hazavittem. Pedig a világ legegyszerűbb dolga otthon elkészíteni, fűszertartóban tárolni és fújás helyett rászórni a hajamra. A végeredmény nem csak olcsó, hanem nagyon kellemes is a kakaós illata miatt. Még nem csalódtam benne!

Kétféle elkészítési módját ismerem:
- Gyors megoldás: összekeverek kukoricakeményítőt és kakaóport, olyan arányban, hogy a hajam sötét színéhez közelítsen az áranyalat, majd néhány csepp levendula olajat adok hozzá.
- Táplálóbb megoldás: Összekeverek 4 evőkanál nyílgyökér lisztet, 1 teáskanál fehér agyagport (ezek bioboltban kaphatók), 1 teáskanál szódabikarbónát és 5-10 csepp levendula illóolajat. Barna hajúak kakaóport is tegyenek bele. Rászórom a hajamra, aztán beledörzsölöm, hogy ne látszódjon a por.
2. Felmosószer
Nemrég az utolsó flakon bolti felmosószert is odaajándékoztam egy barátnőmnek, bontatlanul. Helyette 2 evőkanál szódabikarbónát és 3-4 csepp teafa olajat teszek a vödör vízbe. Zsíroldó és fertőtlenítő hatású, természetes és egyszerű.
3. Felülettisztító szer
Igazi csodaszernek tartom a házilag készített ecetes, narancsos, vízzel oldott tisztítószert. Szinte mindenre fújható, konyhapultra, komódra, asztalra vagy épp a fürdőszobai tükörre. Mindent szépen megtisztít és közben nem rettegek attól, hogy ha a gyerek összesimogatja a bútort, leejti az ételt vagy hasonló, akkor bármi baja lesz.

Ha érdekelnek hasonló tippek tőlem, akkor Instagramon még többet találtok 🙂 És a ti listátokon mik szerepelnek? Írjátok meg kommentben vagy beszélgessünk róla a Kacatmentes Otthon zárt Facebook csoportban!
2 hozzászólás
A felmosóvízbe én is csak teafaolajat vagy levendulát szoktam cseppenteni, mást nem is 🙂
Szárazsamponként pedig nagyon megtetszett és bevált a rozsliszt 🙂 Eddig csak kenyérsütéshez használtam, nem is gondoltam volna, hogy külsőleg is jó lehet valamire. Később aztán kipróbáltam hajmosásra is, egyszerűen csak annyi vízzel elkeverve, hogy folyékony pép legyen. Ugyanúgy mosom vele a hajamat, a fejbőrt átmasszírozva, mint a hagyományos samponnal, majd sima vizes öblítés után almaecetes vízzel öblítem. (2 EK almaecet 1 liter vízhez) Már maga a hajmosás is kellemes vele, olyan selymes érzetet kelt, mint amikor még bolti hajbalzsamot használtam, régen, amikor hosszú hajam volt. Az eredmény tiszta, és fényes haj, ráadásul nem is lapul a fejemre, van tartásuk a hajtőnél a szálaknak. Kb. 2 éve már más samponmentes alternatívákat használtam (tojás, ill. gyógynövényteák+szódabik. +méz +illóolaj kombó), alkalmanként még becsúszott 1-1 bolti samponos is, de most ez a rozslisztes mosás mindent visz! Azt hiszem, végleg szakíthatok a boltival is, mert a rozslisztes egyszerű és nagyszerű megoldás már azokra az esetekre – utazásokra, nem hazai pályán – amikor az eddig bevált teafőzőset ill. tojásosat nem tudtam kivitelezni a gyakorlatban. Hát nagy mérföldkőhöz érkeztem, azt hiszem 🙂
De jó, hogy írtad ezt a hajmosási módot! Ki fogom próbálni, eddig nem is gondoltam rá. Köszi!